Putovi dobrote – Nadbiskupska klasična gimnazija za Sisak, Glinu i Petrinju

Volonterski klub naše škole pokrenuo je akciju prikupljanja donacija za Župu pohoda Blažene Djevice Marije u Sisku. Hranu, slatkiše, higijenske potrepštine i novčane priloge donosili smo tijekom ožujka u školu, a onda smo sve to zajedno, na Cvjetnicu, predali Caritasu naznačene župe.

Tople poruke potpore, ohrabrenja i prijateljstva za nepoznate nam prijatelje, darovane s puno pažnje i ljubavi, osobito su se dojmile vlč. Ivana Grbešića, župnika sisačke župe, nekadašnjega NKG-ovca, a zatim i dugogodišnjega duhovnika u šalatskom Sjemeništu. S vlč. Ivanom i njegovim đakonom Rafaelom proveli smo nekoliko sati u toplu i duhovnu ozračju, s puno sjećanja na NKG i puno pozdrava iz Petrinjske 9f.

Obećali smo da ćemo, kada to prilike dopuste, svi zajedno posjetiti te prekrasne ljude.

U akciji su, osim naše škole, sudjelovali i učenici i djelatnici Srednje škole Oroslavje te Tvrtka Turisthotel iz Zadra.

profesorice: Ana Knežević Hesky i Andja Jakovljević