Projekt “Bartimej”

Od 27. lipnja do 1. srpnja 2022. 10 učenika naše Škole po prvi puta sudjelovalo je u projektu „Bartimej“ u organizaciji Pastorala za osobe s invaliditetom Varaždinske biskupije. Na poziv povjerenika Leonarda Šardija, bivšeg učenika naše škole, rado smo se odazvali. Cilj je projekta upoznati mlade s vrstama invaliditeta i osposobiti ih za rad s invalidnim osobama.

Učenici su bili smješteni u pastoralnom centru u Ludbregu, ali se projekt većinski provodio po principu terenskog obilaska različitih udruga i zajednica osoba s invaliditetom, osoba s poteškoćama te ustanova za skrb djece s poteškoćama bez valjane roditeljske skrbi i dječjih bolnica.

Dojmovi naših učenika najbolje će vam reći koliko je ovaj projekt potreban i zanimljiv mladima:

Zahvala za suradnju u projektu “Bartimej”